Pietrucha - Pietrucha International

Slider Widget - Pietrucha

 • MISJA FIRMY

  We wszystkich krajach Europy, Afryki i Azji, w których odbywać się będzie produkcja pod marką PIETRUCHA będziemy postrzegani jako preferowany partner oraz dostawca materiałów i rozwiązań dla branży inżynierii lądowej i wodnej oraz ochrony przeciwpowodziowej. Naszymi głównymi wyrobami są: geosiatki, georuszty i geokompozyty pod marką POLGRID, grodzice winylowe EkoLock, kompozytowe systemy tarasowe TerraDeck, profile PVC dla budownictwa oraz powiązane z nimi materiały budowlane, a w naszej ofercie handlowej znajduje się również system mobilnej ochrony przeciwpowodziowej IBS, którego firma PIETRUCHA jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski.

 • MISJA FIRMY

  Naszymi klientami są firmy budowlane, dystrybutorzy, architekci, projektanci, inwestorzy, leśnicy, którzy uważają nas za partnera godnego zaufania i wybierają nas ze względu na to, iż potrafimy dostarczać właściwe rozwiązania, zgodne z ich potrzebami. Budujemy naszą przewagę konkurencyjną na podstawie silnej obecności na rynkach lokalnych w oparciu o ugruntowaną pozycję rodzinnej firmy z długoletnimi tradycjami, funkcjonującej na rynku od trzech pokoleń. Staramy się aby osiągnąć najwyższy poziom satysfakcji klienta poprzez szybkie reagowanie na jego potrzeby. Oferujemy preferowany zakres produktów i usług w oparciu o innowacje, efektywność kosztową i doświadczenie.

 • MISJA FIRMY

  Każdy z ponad 300 pracowników Grupy PIETRUCHA musi wykazywać się wytężoną uwagą dla potrzeb klienta, profesjonalnym postępowaniem. Wszyscy oni muszą być godni zaufania w relacjach biznesowych. Wiemy, że największym kapitałem firmy są jej pracownicy, naszą ambicją jest więc przyciągnąć do siebie, zatrudnić, rozwijać i zatrzymać jak najlepszych ludzi.

 • MISJA FIRMY

  Będziemy środowiskowo i społecznie świadomi i będziemy działać odpowiedzialnie dla dobra społeczeństwa, zarówno lokalnie, jak i globalnie.

Globalna wyszukiwarka - Pietrucha

Wyszukaj na stronie

Parallax - Pietrucha

O nas

Działalność Grupy PIETRUCHA obejmuje:

 • produkcję grodzic winylowych EcoLock
 • produkcję georusztów Polgrid
 • projektowanie oraz doradztwo wykonawcze
 • produkcję kompozytowych desek tarsowych TerraDeck
W skład Grupy Pietrucha wchodzi jedna firma handlowa oraz trzy zakłady przetwórstwa tworzyw sztucznych. Zakłady znajdują się w trzech lokalizacjach i zatrudniają ponad 300 pracowników. Mimo swoich rozmiarów, firma nadal pozostaje firmą rodzinną, której zarządzaniem zajmuje się już trzecie pokolenie. Nasza historia zaczyna się w trudnych dla prywatnego biznesu czasach – w roku 1960 w Błaszkach powstaje Zakład Garbarski Wyprawy Skór Futerkowych – Stanisław Pietrucha. Od 1979 r. do spółki przystępuje syn Stanisława – Andrzej, który zmienia całkowicie oblicze zakładu uruchamiając w 1992 produkcję stolarki okiennej z PVC. Już 3 lata później uruchomiona zostaje również produkcja profili PVC dla budownictwa, która czyni nas jednym z największych producentów tego typu asortymentu w Europie. Bardzo ważne dla naszej obecnej działalności były lata 2006 (rozpoczęcie produkcji grodzic winylowych w Ksawerowie) oraz 2010 (produkcja geosiatek w Błaszkach). To właśnie te produkty sprawiły, że staliśmy się obecni na rynku inżynierii lądowej i wodnej oferując nowoczesne produkty z tworzyw sztucznych.

HISTORIA FIRMY

 

W  1960 r.  Stanisław Pietrucha z żoną  Apolonią  zarejestrowali  działalność gospodarczą pod nazwą ZAKŁAD GARBARSKI STANISŁAW PIETRUCHA. W latach 70-tych firma stała się liderem na lokalnym rynku. W 1979 roku przekształciła się w firmę o nazwie GARBARNIA PIETRUCHA, kiedy to  Andrzej Pietrucha  - syn właściciela – dołączył do rodzinnego biznesu.

Od  1990 roku notowany jest dynamiczny rozwój nowych dziedzin działalności. Rozpoczęto produkcję szerokiej gamy okien i drzwi z profili PCV w nowej fabryce w Błaszkach. W 1995 roku uruchomiono  produkcję wewnętrznych i zewnętrznych parapetów komorowych dzięki nowo zainstalowanej, austriackiej linii technologicznej Cincinatti Milacorn. Parapety laminowano dekoracyjną folią niemieckiej firmy Renolit. W kolejnych latach fabryka stawała się nowoczesnym przedsiębiorstwem,  w pełni wyposażonym w najnowsze linie technologiczne do produkcji okien i drzwi z PVC oraz profili PVC z recyklingu. Ideą tego przedsięwzięcia było stworzenie zamkniętego obiegu materiałów powstających podczas przetwarzania tworzyw sztucznych.

W końcu lat 90-tych, a konkretnie w roku 1997, zostały zakupione i gruntownie odrestaurowane dwa zrujnowane budynki hotelowe w Dusznikach Zdroju. Obecnie są one jednymi  z najlepszych  i najpiękniejszych hoteli w Kotlinie Kłodzkiej i w ogóle na południu Polski.

W 2000 roku firma rozpoczęła budowę nowoczesnej filii w Ksawerowie k/Łodzi. Budowa została ukończona w 2001 roku. Rozpoczęto tam produkcję profili PVC. Fabryka ta ma powierzchnię ponad 10 000 m2, na którą składają się: hale produkcyjne, magazynowe i pomieszczenia biurowe.

mapa świata pietrucha

Nasze dążenia do ciągłego rozwoju obrazuje obecność na 5 kontynentach, w 34 krajach, gdzie obsługujemy niemal 3500 klientów. W Europie posiadamy sprawną i rozbudowaną sieć sprzedaży, ale nasza uwaga skupia się obecnie na Europie Wschodniej oraz rozwijających się krajach Azji i Afryki.  Tam powstały nasze przedstawicielstwa handlowe. Okazało się, że w naszym sektorze jest wiele możliwości zaistnienia na rynkach afrykańskich, zarówno z produktami do stabilizacji gruntu POLGRID, jak i grodzicami winylowymi. Nasze zainteresowanie Afryką przełożyło się również na uczestnictwo w kongresie POLANDAFRICA w Łodzi, który był znakomitą okazją do nawiązania nowych kontaktów handlowych.

Formularz kontaktowy - Pietrucha

Wybierz temat *